Obiskal nas je Boštjan Gorenc Pižama

dsc 0029

V sredo, 25. maja, na svetovni dan … brisače … se je zgodilo zadnje dejanje tekmovanja za bralno priznanje v šolskem letu 2015/2016 na III. osnovni šoli Celje. Na dveh prireditvah smo se zbrali vsi tisti, ki smo se v letošnjem letu družili s črkami, besedami, knjigami. Nagrada za nas je bil človek s črkami, besedami, knjigami, Boštjan Gorenc Pižama. Na njegovi spletni strani piše: Boštjan Gorenc – Pižama živi v majhni vasici na robu Kranjske in če gre verjeti uradnim zaznamkom, se je nekoč tudi rodil. Umrl še ni ali pa to zelo dobro skriva. Ko je takole stal pred nami, ni bil nihče več v dvomih, da bi že umrl. Preveč knjig še mora prebrati in jih prevesti! Boštjan Gorenc Pižama je prav poseben človek. Ima rad slovenski in angleški jezik, besede mu ves čas krožijo po glavi. Je prevajalec, mlajšim učencem znan po prevodih Kapitana Gatnika, Super Pleničkota in gospoda Gnilca, starejšim pa se je prikupil po prevodih knjig Krive so zvezde in Čudo. Kar nekaj svojih prevedenih del nam je predstavil. In to ne na običajen način, ampak s pravo mero humorja, komičnih prizorov in smeha. Navdušil nas je s svojo pojavo in svojimi besedami, ki so bogate, tekoče, a vseeno polne pristnega humorja, kot se za pravega komika, pisatelja in prevajalca spodobi. Ni mogel mimo njegove najnovejše, prve samostojne knjige z naslovom SLOLvenski klasiki, iz katere nam je predstavil nekaj zanimivih odlomkov. Učenci in učitelji smo si bili enotni, da smo spet preživeli čudovit zaključek bralnega priznanja z gostom, ki nam bo še dolgo ostal v spominu. V našo spominsko knjigo je zapisal: “Tretja OŠ knežjemesta, hvala za topel sprejem (zunaj je vroče) in za razumevanje ob zamudi (glava je pregreta). Veselo branje še naprej! Pižama”

{phocagallery view=category|categoryid=530|limitstart=1|limitcount=5|detail=3|displayname=0|displaydetail=0|imageshadow=shadow1}