Bralna značka za odrasle

>  KAKO OSVOJITI BRALNO ZNAČKO?
>  STARŠI IN UČITELJI PRIPOROČAJO

SPOŠTOVANI STARŠI, STARI STARŠI, UČITELJI IN PRIJATELJI!

»Branje nas preobrazi iz tega, kar smo, v tisto kar lahko postanemo v prihodnosti.« -Burke Hedges

Fizik in filozof Sašo Dolenc v svoji najbolj sveži knjigi Od genov do zvezd piše o osupljivem in očarljivem svetu znanosti, s pomočjo katere se sodobni človek podaja na pot napredka. A znanstvena dognanja niso edina, ki človeka ženejo naprej, da bi postal pametnejši, boljši, razumnejši. Da bi lahko razumeli svet okoli nas, potrebujemo tudi umetnost: potrebujemo glasbo, gledališče in film. Potrebujemo slikarske, grafične in kiparske umetnine – in ne nazadnje – potrebujemo knjige in branje.

Beremo slikanice, pravljice in debele knjige – v tiskani ali elektronski obliki, enciklopedije, revije in navodila na škatli barve za lase, sporočila na Facebooku in tista na listku, prilepljenem na hladilnik. Brati pomeni razmišljati, povezovati in sklepati. Brati pomeni bogatiti besedni zaklad in pridobivati informacije. Brati pomeni uriti koncentracijo, razvijati domišljijo in gojiti radovednost. Brati pomeni deliti ljubezen in podarjati čas.

Vabimo Vas, da se to šolsko leto prvič (ali ponovno) z nami podate na bralno potovanje do zvezd! Družili se bomo v projektu, ki povezuje učitelje, starše, stare starše in prijatelje. Veseli bomo vseh »starih« in novih bralcev. Vabimo Vas, da k branju povabite tudi svoje prijatelje, sorodnike in znance. Starost ni pomembna, dobrodošli so vsi, od najmlajšega do najstarejšega!
Knjižničar: Tadej Gregorc

ARHIV